Wałkowanie LeoTar'a

Idź do spisu treści

Menu główne:W tej witrynie starałem się ukazać patologiczne związki emocjonalne między rodzicami a dziećmi powstające w wyniku stosowania zakazowo-nakazowej metody wychowawczej ograniczającej wolność dziecka w sferze praktycznego poznania przez dziecko życia seksualnego rodziców. Jestem zwolennikiem pełnej otwartości i zaufania relacji między rodzicami i dziećmi oraz wychowania nastawionego na wsłuchiwanie się w potrzeby dziecka.

W wyniku takiego podejścia do spraw wychowania dzieci doszedłem do wniosku, że wychowanie seksualne ma szczególny wpływ na usamodzielnianie się dziecka i uczciwe podejmowanie przez nie obowiązków społecznych oraz rodzicielskich. Prawidłowe wychowanie seksualne łącznie z inicjacją seksualną eliminuje przede wszystkim walkę plci o zdominowanie tego drugiego, który staje się niewolnikiem tego, któremu uda się zdominować niby-partnera. Walka płci jest zalążkiem wszelkiej walki o dominację w społeczeństwach naszej cywilizacji. Walki, która zamiast powszechnego dobrobytu przynosi podziały i nie konczący się "wyścig szczurów".

Zachęcam do zastanowienia nad moimi tezami wychowawczymi; a właściwie nad jedną: złamaniem zakazu inicjacji seksualnej dzieci wśród rodziców. Zapraszam do zapoznania się z rozmowami na ten temat, które prowadzilem w Internecie na ten temat w 1996 roku. Zachecam do witryny "Ciekawostki polskiego Usenetu z wiosny 1996".

Władek Tarnawski
LeoTar

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego