Ciekawostki polskiego Usenetu z wiosny 1996

Idź do spisu treści

Menu główne:

Do marca 1996 dostęp do Internetu w Polsce miały prawie wyłącznie uczelnie Warszawy, Krakowa, Wrocławia. Dopiero w marcu tamtego roku udostępniono przeciętnemu Kowalskiemu dostęp do Sieci dzięki modemom. Zabawa w Internet była jednak w Polsce bardzo kosztowna gdyż płaciło się od ilości przesłanych informacji czyli od przepływu. W tym czasie w USA tamtejszy monopolista w dostarczaniu Internetu, czyli AOL, życzył sobie $20 miesięcznie za nielimitowany dostęp do Internetu.  Siłą rzeczy dostęp do Internetu w Polsce był bardzo ograniczony.

W takich to warunkach przyszło mi się dzielić z internautami wnioskami o wychowaniu dzieci do których dotarłem pod koniec 1994 roku gdy rozpadała się moja rodzina. Opór czytelników budziła nie tylko sama koncepcja wychowania dzieci w absolutnej wolności ale również sprawa wolności wypowiedzi, wolności słowa i wolności myśli.

Z fragmentów tych rozmów dostępnych w Sieci pod adresem http://galaxy.uci.agh.edu.pl/Lists/zen/zen.1996-04 powstała ta mała strona. Z niezbyt przejrzystego oryginału wyselekcjonowałem i pogrupowałem poszczególne wypowiedzi tworzące wątki. Z fragmentów nagłówków można odczytać informacje o autorach i listach na których dyskusje się toczyły. Być może w przyszłości administratorzy polskiego Internetu udostępnią również pozostałe treści, które znakomicie ukazałyby atmosferę tamtych dni panującą w polskiej gałązce wirtualnego świata.

Tymczasem zapraszam do zapoznania się z tym co zostało udostępnione.

Władek Tarnawski
LeoTar


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego